........Vítejte na blogu o San Franciscu a mé tvorbě z korálků a gelovým svíčkám.

Výroba svíček

2. ledna 2007 v 19:22 | Phoebe |  Výroba svíček
Potřebujete:
slenička, kořenka
korálky, barevné písky, sůl do koupele atd...
co chcete použít jako dekoraci (mušle, koření, hračky z Kinder, sušené plody, atd...)
knot + plíšek
špejle
gel
barvy na gel nebo parafín
Nejprve vybereme vhodnou skleničku. Sklenička pro výrobu musí být umytá(odmaštěná) a pečlivě usušená, protože kdyby se do gelu dostala voda, zkalil by se.
Pak si vyberte věci z kterých bude svíčku dělat. Může to být cokoliv co není příliš lehké. Na dno můžete použít různobarevné korálky, barevné písky(kamínky) sůl do koupele atd. Fantazii se meze nekladou a můžete použít téměř vše co Vás napadne.
Nejlepší gel pro výrobu je podle mého názoru bezbarvý. Nemůže se stát že by byl moc tmavý, nic by v něm nebylo vidět. Kupujte gel co nejsvětlejší. Já ho kupuji na internetu od firmy Garant na webu www.svicky.net/cz . Mají tam i písky barvy vůně a sleničky.
Příprava gelu
Vezmete kastrůlek, opět musí být čistý a uplně suchý. Vložíte do něj gel, který v něm budete zahřívat. Někde píší, že se to dá dělat i ve vodní lázni ve sleničce, ale kdyby se do gelu dostala kapka vody, zkalil by se. Gel nesmí být moc horký. Nelepší teplota je asi okolo 100°C. Tak akorát aby se gel rozpustil.!!! Nesmí se vařit!!! Odhadnout teplotu není zrovna lehké. Třeba doma máme plynový sporák. Kdybych gel, zahřívala přímo na sporáku byl by gel moc horký, tak kastůlek držím při rozpouštění asi 15 cm nad tím nejmenším plamenem. Pokud máte elektrický sporák nebo vařič nastavte ho na stupeň kdy se začíná jemně vařit voda. Gel postupně rozpustíte, není to zrovna nejrychlejší, ale zase máte jistotu, že opravdu není moc horký. Pokud by totiž byl, z věcí které by jste měli ve svíčce by začaly unikat hodně drobné bublinky, které je možné jen těžko a velmi pomalu odstranit. Když máte všechen gel roztavený, začnete ho nalévat do skleničky na některou z dekorací (zabraňuje to opět přílišné tvorbě bublinek).
Pak už jen nalijete gel tak vysoko jak potřebujete a necháte vychladnout.
Při výrobě kořenkových svíček nezapomeňte na víčko. Jednou jsem gel nalila příliš vysoko a nešlo to zavřít.
Pokud máte ve svíčce lehké přírodní věci, může se stát, že budou při chladnutí stoupat nahoru. Chce to hlídat, a případně špejlí zamáčknout zpět.
Pokud je ve svíčce moc bublin, dají se vybublat pomocí stolní lampičky, kterou nahříváte místo , které potřebujete vybublat. Opět musíte sledovat, jestli dekorace nejde nahoru taky. Docela často se to stává u přírodních materiálů. Někdy buliny vůbec nevadí a jsou moc hezké.
Když je svíčka hotová a nechcete ji hned zapálit, nebo ji chcete darovat, doporučuji na ni vystříhnout podle tvaru a velikosti kousek celofánu, který dáte na hladinu. Pokud by byla bez něj, molha by se zaprášit a pak to vypadá hrozně.
Před zapálením celofán nezapoměňte sundat a nenechte svíčku dohořet až k dekoraci, mohla by vzplanout.
A prosím upozorněte na to popřípadě i přátele, kterým svíčku dáte.
Kdyby jste měli jakékoliv dotazy stačí napsat mi na e-mail pheobe.beading@seznam.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lissi lissi | 16. července 2008 v 9:07 | Reagovat

chcelo by to nejaky obrazok

2 Phoebe Phoebe | 17. července 2008 v 20:13 | Reagovat

obrázky jsou v jiném článku

3 Nika Nika | 3. ledna 2012 v 16:07 | Reagovat

A kde seženu ten gel? Děkuji .Jinak fotku jsem viděla a je moc hezká

4 Phoebe Phoebe | 7. ledna 2012 v 12:28 | Reagovat

já sem ho kupovávala na  svicky.net, myslim, už louho jsem na tech sránkách nebyla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama