........Vítejte na blogu o San Franciscu a mé tvorbě z korálků a gelovým svíčkám.

Hrozící vyhynutí všech žraločích druhů

2. ledna 2008 v 18:22 | Phoebe |  WildAid
Žraloci prospívali ve světových oceánech po více něž 400 milionů let.
Nová od WildAid a Oceany zpráva však ukazuje, že jejich světová populace byla lidskými aktivitami zdevastována.
Nový report nazvaný výstižně " End of the Line" ukazuje, jak celosvětové požadavky po žraločích produktech a obzvláště po POLÉVCE SE ŽRALOČÍCH PLOUTVÍ dohnaly k strašlivému a zbytečně vysokému rybolovu, který by mohl účině vést k jejich vyhynutí.
Dlouho známí jako největší predátoři v mořském ekosystému, žraloci nyní našli svého predátora- ČLOVĚKA.
Žraločí populace je značně bezbranná vůči lidským rybářským praktikám protože je docela pomalu rostou a dlouze žijí. Samice rodí mláďta až v pozdějším věku.
Žraloci jsou po dlouhou dobu vyhledáváni pro své proteiny ale teď se poptávka ještě zvýšila s požadavky po polévce ze žraločích ploutví, neotestovaných léčivých prostředcích a po kosmetice, což decimuje celou žraločí populaci.
"Lidé tlačí žraločí druhy k vyhynutí se zničujícími důsledky pro celý oceánský ekosystém," řekla Elizabeth Griffin, oceánská bioložka z Oceany. "Není žádná cesta jak by tyto druhy mohly obstát přímému tlaku lidských nenasytných rybářských praktik."
Největším příkladem nové poptávky po žralocích je POLÉVKA ZE ŽRALOČÍCH PLOUTVÍ. Kdysi vzácně pojídaná pochoutka v Číně, polévka se nyní stala všední o důležitých událostech jako jsou svatby, narozeniny a společenské akce. Bohužel tento pokrm vypěstoval tuto zbytečnou a krutou praktiku odploutvování ( finning). Při tomto odploutvování použijí jen 1 až 5 procent hmotnosti žraloka, žralok je vyzvednut na palubu lodi, ploutve jsou odříznuty a žralok - NĚKDY JEŠTĚ NAŽIVU- je hozen zpět do moře aby vykrvácel k smrti.
"Nejen že byla žraločí populace v posledních několika desetiletích zdecimována neregulovaným rybolovem ale trh po žraločích ploutvích se rozšířil z několika milionů bohatých lidí z Hong Kongu, Singapúru, Taiwanu a Japonska na desítky milionů v Číně samotné," řekl Peter Knights, výkonný ředitel WildAid, skupiny která sestavila tuto zprávu. "Znamená to, že desítky milionů žraloků jsou loveny po celém světě a že jsou loveni pytláky v mořských rezervacích a ve vodách jiných států."
End of the Line také identifikuje taty lovy jako vážnou hrozbu budoucnosti žraločích druhů. Odhady tvrdí, že desítky milionů žraloků jsou loveny každý rok všude po celém světě, a že většina z těchto žraloků jsou odlpoutvováni a v podstatě tvoří černý trh se žraločími ploutvemi.
Zpráva shrnuje, že je nutná okamžitá celosvětová snaha uskutečnit kroky nezbytné k záchraně žraloků před vyhynutím. Řešení musí zahrnout kombinaci akce, zlepšení již existujících zákonů, snížení spotřebitelské poptávky a dodatečný výzkum žraločívh druhů.
" Po více než 400 milionech let je smutnou realitou že žralokům dochází čas. Záchrana žraloků vyžaduje okamžitou a kolektivní akci počínaje vedením Spojených Států a zlepšení jejich existujících zákonů o odploutvování žraloků," řelka Griffin


Překlad originálního článku z www.wildaid.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adept-Avatar Adept-Avatar | E-mail | Web | 2. ledna 2008 v 18:23 | Reagovat

Zdravím Vás,

máte to tady pěkný, pojďte se taky podívat ke mně na OLYMP (web).

Díky

2 Arie Arie | Web | 2. ledna 2008 v 18:23 | Reagovat

Ahojky, máš prima bloček :o) Jen tak dál, pokrauj v něm :)

3 Toaster Un ^^ Toaster Un ^^ | Web | 2. ledna 2008 v 18:24 | Reagovat

lidi hnusný blbý namyšlený...hovada co si hrajou na boha!zneužívaj rozumu alchymie,to jest že člověk je mezi rostlinama a neživou přírodou pro to,aby to tu reguloval....jo reguloval ale ne ničil!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama